EĞİTİM

WORDPRESS EĞİTİMİ

Yazmak tutku değil huydur bende!

WordPress ile blog yazmaya 5 yıldır devam ediyordum ancak site kurulumu ve kullanılması hakkında eğitimim yoktu. Öğrendiklerimi uygulayarak yeni bir kariyer yapma şansımı kullanmak istedim. Genç emekli olarak yeni bir çalışma hayatının peşine düştüm!

Yaşamım üç döneme ayrılıyor. İlk dönem puslu ergen/ebeveynsiz hali, ikinci kısım üçümüz ergen/ebeveyn iken ve şimdi tek (solo) geçkin ergen/ebeveyn evresini tecrübe ediyorum. Kim bu üçlü:

Kızım / ERGEN

Aslı nın Melekleri…

Üniversite 3.sınıf öğrencisi, Grafik Tasarım okuyor. Hem genç kızlık hem öğrencilik hem de mesleği konusunda bir sürü sorun yaşıyor ve yollar deniyor ve o adımlar atıyor. Bu konuda deneyimlerimi paylaşıp ona yolunda yardımcı olmak istiyorum. Ve benim ile iletişerek onu anlama yolumda bana klavuzluk da ediyor. O benim ilk rehberim, meleğim!

Oğlum / ERGEN

Yeni mezun bir Mimar, kariyer hayatına adım atalı bir yıl oluyor. Kişisel gelişimine devam edip profesyonel alanda da mesleğini icra ediyor. Bir delikanlı, meslek sahibi ve çalışan olarak yine bir sürü güzellik ve sorunla boğuşarak yolunda ilerliyor. O da benim rehberlerimden biri… İki tanemin bitanesi! Erkek meleğim o benim…

Ve Ben; EBEVEYN

Aslı nın Rehberleri…

Yazmayı çok seven biriydim daima. Bildim bileli de yazarım; hem de her yere…

Yıllardır burada ve bir çok site ve bloga sahip olarak yazdım: (Blog linkime tıklarak ulaşırsın!)

Eski okuyanlarıma da sevgiler göndermek istiyorum. “Sevgili blog arkadaşlarım, bana rehberlik ettiğiniz, tüm beğeni ve yorumlar için de ayrıca minnettarım…”

Yazmayı sevmek demek okumaya ve araştırmaya tutkun olmak demek olduğunu da önemle belirteyim bu arada.

Yetişkin olan çocuklarım ve emeklilik ile bu zamanı daha bol daha faydalı nasıl kullanabilirim diye sordum kendime! Ve bu yeni sayfaya bu fikir ile elbette bu konuda eğitim aldığım kurum ve sevgili hocalarımın da teşvikiyle başladım! Yine rehberler, kılavuzlar…

Hedefler Olunca, Evren Rehber Göndermekte Çok Cömert!

Aslı nın WORDPRESS EĞİTİMİ…

İstanbul İşletme Enstitüsü/ UZEM tarafından hazırlanmış Online derslere katılarak Sertifika alınabiliyor. Ücretli/Ücretsiz verilen dersler 100 e yakın konuda ve mutlaka işine yarayan, ilgilendiğin konular veya çalışma hayatın için sektörde seni bir tık öteye taşıyacak eğitimler mevcut. Ben WORDPRESS EĞİTİMİ burada alıyorum. Boş vaktim var diye bir kaç eğitim branşına daha derslerim devam ediyor. Linklerini bıraktım; sınıflar çabuk doluyor acele edin derim!

Emekli EBEVEYN Olarak Üretmeye Devam Etmek İstiyorum!

Genç bir emekli olarak yeniden kariyer yapmaya, bildiğim çalışma hayatına bilmediğim bir kariyer ile devam edecek yollar deniyorum. Günler geçiyor ve artık eskiden bildiğim ve yaptığım şekillerde çalışmak değil; yeni çağ düzenine uygun bir yol arayarak çalışmanın mümkün olduğunu keşfediyorum. Aslında hepimiz bu durumu, pandemi yüzünden daha net ve hızlı anlamak zorunda kalıyoruz… Bulmayı umduklarım ile karşılaşmak da mucizevi oluyor elbette benim için. Denk gelen bu kurum ve eğitimler “Daha nelere gebe olacak acaba?” derken hayaller, gerçeklere dönüşüyor… (Ve yine rehberler!)

  • Çünkü bu yeni çağ farklı: Evde kanepede oturarak da eğitim alabiliyoruz. İş görüşmelerine koltuktan katılabiliyoruz. Acıktığımızda bir tuş ile yemeği masaya koydurabiliyoruz. Parkeye serdiğimiz mat ile sporumuzu yapıyor, gezindiğimiz sayfalardan seçtiğimiz tüm ürünleri sipariş edip, buzdolabımızı ve evin tüm ihtiyaçlarını giderebiliyoruz.
  • Çünkü bu yeni çağ hızlı: Sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenmek, sağlıklı olmak için ihtiyacımız olana bir tık ile ulaşabiliyoruz. (Bir sürü link bıraktım, tıkla oku sonra duymadım bilmiyordum deme!)

Başka Başka Neler?

Aslı nın Çalışma Hayatı/Hayali…

Saçlarımı evimde boyuyor, kesebiliyorum. Modayı takip edebiliyor, giyebileceğim ve yiyebileceğim her ürüne; evimden sahip olabiliyorum.

İnstagram, Facebook gibi sosyal mecralarda, sehpamın üzerine serdiğim ürünlerin fotolarını da paylaşabiliyorum. Dostlarım, arkadaşlarım, ailem bu etkileşime katılabiliyor ve bende online iletişimle mutlu olabiliyorum.

  • Ancak, evimde ziyaret eden ya da benimle yaşayan kişiler olmadığı sürece çok kalabalık ama yalnızım.
  • Bu yalnızlığımı seviyorum ama başıboş zamanlar geçirmek istemiyorum.
  • Blog aracılığıyla edindiğim dostlarımdan memnunum ve onlarla bağlantı da kalmak istiyorum. WordPress Eğitimi ile artık kolayca site inşa da edebiliyorum.
  • Bundan sonra da evimin konforunda kariyer planlarım ve kişisel gelişimim için yapacaklarımı planlıyorum. Planlarım, programlarım, amaçlarım ve hedeflerim var ki kendimi bu şekilde genç ve güçlü kılıyorum.
Aslı nın Yolu…

Şimdi bu anlattıklarım ışığında dengeli ve yeterli bir yaşam sürmeye çalışan her birimiz için WordPress de yaptığım bu blog da deneyimlerimi paylaşacağım.

Serüven, macera, yol desem de bu deneyimlerimi kategorilere ayırıp düzenli bir şekilde sayfalarımda paylaşıyor olacağım.

Serüvenlerimde yanımda olan, olmuş, olacak tüm okuyanlara (rehberlerime) teşekkür ediyorum. Ve benimle olmaya devam ettiklerini hissettiğim için de şükür ediyorum. İyi ki varsınız!

Edit: Eğitmenim, akademisyen Dr.Sertaç Darlıdere ye teşekkür ederim.

Meleklerim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s