Müzik, Online AlışVeriş Rehberi, soloebeveyn

Hassas Kalplerin Hediyesi!

Van Gogh’un yıldızları sevdiği kadar seviyorum seni…

INTERNET SATIŞIYLA 2023 YENİ YILINA HOŞGELDİK

Kasvetli gri bir İstanbul çarşambasından günaydın. Artık sabahları ve akşamları bana selam veren mavi gözlü Vincent ile beraber yaşıyoruz. Yeni yıl hediyesi olarak kızımdan; Van gong imzalı… Artı kendisi koca tablonun tam ortasında ve tüm tabloyu kaplıyor, kaplıyor ne kelime tüm tabodan taşmış… Herneyse sabah kahvemi karşılıklı içmeyi seviyorum ki konumuz bu değil.

Son üç ay çok yoğun bir şekilde geçirdiğim şu online alışveriş çılgınlığımdan öğrendiklerimi, kızdıklarımı ve hoşuma gidenleri paylaşmaya karar verdim. Sanırım insan ya da özellikle kadınlar, yaş aldıkça daha hassas oluyorlar. Çünkü beni buaraya oturtan ve bu içeriği yazdıran kişiyi tanımıyorum. Ve fakat kendi el yazısıyla kendi kelimeleriyle ve kendi imzası yerine çalıştığı firmanın sosyal medya adresiyle sonlandırdığı yeniyıl hediyesi kartını aldığımdan beri pek mutluyum. Bu hediye kartı neticesinde de buradayım, masamın başında ve klavyemle… Hikaye şöyle başladı; yılbaşından günler önce elime ulaşan ve 2023 yılının ilk kutlayanı dolayısıyla ilk hediyesi onuruna sahip bir kargo teslim aldım.

Defacto markasına ait kargo paketi açarken şu üç ay gözlerimin önünden geçiyordu ve odaya Asaf Avidan – Bang Bang adlı şarkısının enerjisi doluyordu. Her hafta bana özel müzik listesi hazırlayan Spotify® sayesinde, gözden kaçırmadan sevdiğim tarzın ürettiklerini ve takip ettiğim müzisyenlerin ürünlerini kapsayan o liste; her pazartesi günü odamın sessizliğini esir alıyor. Reklamsız ve buna benzer özel listeler hazırlayan Spotify® Premium üyeliğine 1 Ay Ücretsiz – İstediğin Zaman İptal Et kampanyasıyla değerlendirmek isteyebilirsin, ilgine. Filhakika bu sebepten dolayı pazartesilerim heyecanlı bir bekleyişte epeydir. Spotify® Premium Aile üyeliği sayesinde çocuklarım ve ben, her birimiz kendi keyfe keder müzik listeleri ve tarzlarıyla hayatın notalarını evimize, yüreğimize dolduruyoruz. Aylık 35tl ile aile üyelerinden 6 kişi bu paketi kullanabiliyor. Ailemle ben çok mutluyuz çünkü spotyfy, aramızdaki seviyeli ve tatmin edici ilişki için elinden geleni yapıyor.

Buraya Acropolis konserinin kaydı olan YouTube Music videosunu paylaşıyorum ve hassas yürekli Asaf Avidan’ı zaten çok seviyorum. Henüz YouTube Premium’a geçmedim. YouTube Premium reklamsız, ilk ay ücretsiz ve YouTube Premium aile planı paketi 6 kişilik üyelik ile 60tl ödemesi oluyormuş. Yani anne oluşumdan mütevellit hep aile paketleri dikkatimi çekiyor ve Aslı’nda bu paketler en ekonomik seçenekler olduğu için tercih nedeninim en üstünde yer alıyor.

Asaf Avidan – Bang Bang (Acropolis 2022)

2022 YILINDA YAPTIĞIM ONLINE SATIN ALMALAR

Ve yazıya konu olan hediye paketinden çıkanların fotoğrafını paylaşayım sizlere:

Defacto Romantik Alışverişçiye Hediye yollamış

El yazısı ile yazılan kartta “beğenirsen paylaşır mısın” denmiş ya. Baktım DeFacto Online Mağazada hikayeye konu olan bu hediyeyi göndermelerine neden olan çorap yok, belki tükenmiş belki satışı durdurulmuş. O halde nerede nasıl paylaşabilirim? Zihnime yüreğime yük olur böyle şeyler bende ve evet belki az birazda hassasım. Her neyse birkaç gün şaşkın, ne yapacağımı bilemedim derken aklıma bu fikir geldi. Ayrıca bu fikir kıvılcımı için Defacto’ya teşekkür ederim. Yılbaşı telaşımı nihayet bitirmiş masamda oturuyor, bu içeriği hazırlıyor ve bu yüzden yeni yıl yapılacaklar listemden iki maddeyi de siliyorum. Eğitim alırken ödev niyetine yaptığım bu siteyi tekrar canlandırarak ONLINE ALIŞVERİŞ deneyimlerimi paylaşacağım. Akabinde bir taşla iki kuşu da vurmadan dalda seyre dalacağım. O halde Defacto’nun yeniyıl hediyesini buradan paylaşıp sırtımdan şu yükü de buracığa bırakacağım.

Defacto ürünleri günlük kullanım için uygundur. Çok anlaşılır olmadı bu yazdığım cümle çünkü ürün yelpazesi o kadar geniş ki üstelik şu an Kış Festivali adı altında bir kampanya başlatmışlar, mavi yazılı mağaza adına tıklarsan online alışveriş sitesine ulaşırsın. (Çoraplar – Kadın reyonunda bulursunuz direkt kendinizi…) İlk üyelik ve ilk alışveriş listende de indirim var elbette Defacto Gift Club üyeliği 350tl ve her faturandaki oranda Gift Puan kazanmaya devam ediyorsun. Bu avantajdan dolayı markaya bağlı kalıyorsun. Yani Kazan – Kazan!

Parfümden bahsetmezsem olmaz: Çiçekli ve şekerli hafif bir koku, sabahları masama oturduğumda Defacto Pink Parfum ile bir fıs yapıp günümü pembeleştiriyorum. Geri Dönüşümlü Omuz Çantasındaki slogana bayıldım ve henüz kullanmadım. Gücüm yettiğince doğaya hürmet eden seçeneklerin hayatımda olmasına da özen gösteriyorum. Dünyamızın geleceği ve elbette gelecek nesiller için bu çok önemli.

Bu içeriği beğendiysen devamı haftaya çarşambaya… Takip etmeyi unutma ama…

Romantik AlışVerişçi

Defacto ve Sürdürülebilirlik ilkesiyle üretilen Bej Omuz Çantası

Edit: Bir paket çorap almıştım dikişlerinde olan hatayı nasılsa evde giyeceğim diyerek önemsemedim ancak bir marka/firma için bu çok önemliydi. Ve onlar da bu önemin farkında olduklarını bana kanıtladılar. Hediye için tekrar teşekkürler Defacto.

Bir diğer blogum ise sinema ve müziğe romantik yaklaşımlı aslinda.blog..!

“Hayatımı parayla takas ediyormuş gibi hissediyordum ve bu bana hiç iyi bir alışveriş gibi gelmiyordu.”

John Strelecky – Dünyanın Kıyısındaki Kafe
Romantik AlışVerişçi‘den Ocak 2023 senesinin ilk haftası için okuyucuya hediyesidir. Seversen yaz ama…
Meleklerim…
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s